سوالات خود را از دکتر بهبودی بپرسید
رامین
1393/03/20 15:44
پرسش :  EQ مهم تره یا IQ؟؟ کدومشون تو ارتباط بهتر کمک میکنن؟نمایش پاسخ...
پاسخ : 
IQ بهره هوشی هر فردی است. EQ هوش هیجانی یا عاطفی، که لازمه برقراری ارتباط مؤثر است. اگر فردی IQ بالایی داشته باشد به عبارت دیگر خیلی باهوش باشد ولی مهارت ارتباطی یا EQ پایینی داشته باشد نمی تواند روابط پایدار و موفق پیدا کند. انسان بخش عمده ای از IQ را از طریق ژنتیک با خود به دنیا می آورد و تغییر IQ بسیار کم اتفاق می افتد ولی EQ با آموزش می تواند رشد زیادی بیابد. 
مرجان
1393/04/18 15:28
پرسش :  برای رفع وسواس چه باید کرد؟ وسواس در شستشو؟نمایش پاسخ...
پاسخ : 
وسواس یک اختلال شناختی-رفتاری است که بر اساس زمزمه‌های ذهن در افراد شکل می‌گیرد که برای درمان نیاز به پیگیری مداوم بین 10 تا 12 جلسه مشاوره و فراگیری فنون و مهارت‌های مقابله‌ای است. فرد وسواس لازم است همواره وسواس را مدیریت و کنترل کند و همچنین مسئولیت درمان را بپذیرد. وسواس با چند توصیه کوچک درمان نمی‌شود و نیاز به صرف زمان و انرژی است. لازم است بدانید که در فرایند درمان سه عضو دخیلند: درمانگر، فرد و وسواس. هر گاه دو نفر از این سه عضو با هم همکاری کنند عضو سوم را شکست می‌دهند.
 
mahtab
1393/04/18 15:36
پرسش :  بهترین زمان بجه دار شدن کی هست؟آیا مسئله سن مادر و پدر اولویت داره؟نمایش پاسخ...
پاسخ : 
به طور ایده آل بهترین زمان بارداری برای اولین فرزند زیر 30 سال و برای دومین فرزند زیر 35 سال است. البته با پیشرفت علوم پزشکی و مراقبت‌های ویژه و نظر پزشک متخصص زنان و معاینه‌های تخصصی و فیزیولوژی هر فرد از جهت سلامتی و آمادگی جسمی اهمیت زیادی دارد. لازم است بدانید که سن پدر و مادر مهم است ولی سن مادر اهمیت بیشتری دارد. به طور کلی خانم‌ها سن طلایی برای ازدواج و بارداری دارند که بایستی همواره به آن توجه داشته باشند.
محمد مهدی فاطمی زاده
1393/05/22 04:01
پرسش :  درمورد کودکی 6 ساله ای که در مورد نحوه بچه دار شدن و چگونگی تفاوت جنسی دختر و پسر می پرسد چه پاسخی باید بدهیمنمایش پاسخ...
پاسخ : 

ارائه توضیحات در مورد مسائل جنسی می‌بایست متناسب با سن کودک صورت گیرد، گام به گام با کودک نه جلوتر از سئوالات او، نه خیلی دیرتر از زمانی که کنجکاوی‌های جنسی بیدار شده است. در مورد سئوالات سعی کنید پاسخ‌هایی منطقی و نزدیک به واقعیت موجود، ولی در حد سن کودک ارائه دهید. مثلاً در مورد سئوال کودک در رابطه با چگونگی پیدایش کودک، پاسخ این است که زن و مردی که یکدیگر را دوست دارند با عشق کنار هم قرار می‌گیرند و موادی از بدن هر دو با هم ترکیب می‌شود. این ترکیب با خواست خدا و گاهی با عملکرد دکتر انجام می‌شود. با این پاسخ، کودک زمانی که در سنین بعد به واقعیت اصلی دست می‌یابد از پدر و مادر و توضیحات غیرواقعی آنها عصبانی و دل آزرده نمی‌شود.
برای پاسخ به تفاوت‌های زن ومرد(دختر وپسر)، ابتدا جواب را در ارتباط با تفاوت‌های ظاهری، مثل نحوه پوشش، اندازه موها، نحوه استفاده از زیورآلات شروع کنید و موضوع به تفاوت‌هایی در زمینه شکل آلت تناسلی ربط دهید، البته توضیح در مورد تفاوت شکلی و ظاهری آلت در صورتی باید انجام شود که کودک در مورد آن توضیحات خواسته باشد (طبق قاعده بالا توضیحات جنسی منطبق با نیازها وسئوالات کودک باید پیش رود نه زودتر از موعد).   

شهرزاد
1393/05/22 04:25
پرسش :  سلام پسر من امسال باید بره پیش دبستانی خانم مشاوری در مهد از پسرم تست IQ گرفته و گفته پسرم کند ذهنه و نباید بره پیش دبستانی و باید یک دوره هایی را بره مرکز مشاوره ایشون و بعد یک مدرکی به پسرم می ده که ایشون دوره پیش دبستانی را گذرانده، این خانم می گه که IQ پسر من 70 هستش الان نمی دونم باید چه کار کنم آیا باید به حرفش اعتماد کنم؟ ولی پسر من در ظاهر اصلا کند ذهن نمیاد مرسی بابت پاسخ سریعتوننمایش پاسخ...
پاسخ : 
ابتدا باید مشخص شود که از چه تست هوشی برای ارزیابی هوش کودک استفاده به عمل آمده است و از طرفی آیا نتیجه، توسط فرد متخصص در این زمینه کسب شده و از طریق همگرایی با تست‌های موجود در ارتباط با هوش تأیید شده است. این موضوع آخر به این معنی است که آیا اگر کودک با تست دیگری مورد سنجش قرار گیرد، نتایج به دست آمده مؤید نتایج تست مذکور می‌باشد؟ 
و از جهتی حتی اگر کودک دارای نمره هوشی پایینی است، راه کار نرفتن کودک به دوره پیش دبستان راهکار مناسبی نیست. ارائه آموزش‌های اضافی در افزایش عملکرد بهینه کودک توصیه می‌شود که می‌تواند پیش از دوره دبستان شروع شود و هم‌راستا با آن نیز پیش رود. نتیجه کلی این که برای دستیابی به نتیجه‌ای دقیق‌تر لازم است به متخصص دیگری مراجعه نمایید.
رزیتا
1393/09/30 18:22
پرسش :  برادر من به علت اعتیاد همسرش در حال متارکه هست. یه دختر 6و7 ساله داره به اسم بهار که متاسفانه از طرف مادرش خیلی آسیب دیده و ازش متنفره! در حال حاضر بهار با مادربزرگ و پدر بزرگ پدری زندگی می کنه و خیلی بهشون وابسته شده. ولی خیلی زودرنج و حساس شده و برای همین دنبال یه مشاوره تو بومهن یا رودهن و یا پردیس برای این بچه هستن. من خارج از ایران هستم، ازتون خواهش می کنم که در این مورد راهنمایی کنیدنمایش پاسخ...
پاسخ :  شماره تلفن مرکز روانشناسی در روهن:76506626
پرسش جدید
نام :  
پست الکترونیکی :
پرسش :  
کد امنیتی :