به وب سایت رسمی مرکز مشاوره مهستا خوش آمدید
  دکتر معصومه بهبودی مدیریت مرکز مشاوره مهستا
دارای پروانه اشتغال از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران به شماره 1305
و مجوز مرکز از بهزیستی استان تهران


متخصص مشاوره خانواده، استادیار و مدیرگروه مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، دارای تجربه و تخصص در روان‌درمانی کودک، نوجوان و بزرگسال، متخصص خانواده درمانی، مشاوره قبل و بعد از ازدواج، مجری دوره‌های آموزشی تخصصی برای متخصصان و کارگاه های عمومی از جمله مهارت های زندگی و زناشویی، سکس درمانی و متخصص در اجرای آزمون‌های هوش و شخصیت می باشند. 
دکتر بهبودی عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، عضو انجمن مشاوره، عضو انجمن روانشناسی ایران، عضو شورای گروهی تحصیلات تکمیلی و عضو شورای پژوهشی دانشکده مشاوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن می باشند.  

    دکتر معصومه بهبودی
     
   

نظرسنجی
نظر شما درباره ی وب سایت ما چیست؟ مشاهده نتایج
امروز
1399 تیر 20 جمعه
آمار مراجعات
مهمان :  1
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  2
دیروز :  14
کل مشاهده :  45396
مشاوره پیش از ازدواج (1)
 
«دکتر بهبودی »
          مشاوره پیش از ازدواج (1)
     اگر می‌خواهید تصمیم درستی در انتخاب همسر داشته باشید،ابتدا خود و خواسته‌های خود را بشناسید. با تمامی محدودیت‌ها، نقاط شخصیتی، رفتاری، جسمی و عاطفی خود آشنا شوید و آن‌ها را ثبت کنید. همچنین تمامی نقاط مثبت خود را که موجب موفقیت شما در روابط سالم می‌شوند،بشناسید.این نقاط مثبت می‌تواندجذابیت‌های شخصیتی،کلامی،برخی استعدادهای ژنتیکی،خانوادگی،محیط زندگی و یا ظاهر شما باشد. برای ایجاد ارتباط از نقاط قوت خود در صادقانه‌ترین وضعیتی آن‌ها را نشان دهید و همیشه عشق و محبت خود را به همگان هدیه کنید و . . . 
   


مشاوره پیش از ازدواج (2)
 
«دکتر بهبودی»
       مشاوره پیش از ازدواج(2)
    یکی از اصلی‌ترین مسایلی که بعضی از دختر خانم‌ها به آن فکر می‌کنند این است که مردی را بیابند که دوستشان بدارد و حاضر باشد با آن‌ها ازدواج کند که این اصل کل ذهن آن‌ها را فرا می‌گیرد و کمتر به خواسته‌های خود فکر می‌کنند و  توانایی و ارزش خود را به یافتن یک شوهر می‌دانند.فراتر از آن سعی می‌کنند مردی پولدار، خوش تیپ و تحصیل کرده که این‌ها هیچ یک بد نیست، ولی زمانی مناسب نیست که کل خواسته‌ها همین باشد. اگر به این خواسته خود برسند، فکر می‌کنند که در قله آرزوهای خود ایستاده‌اند و به ارزش‌های خود افزوده‌اند و . . . 

 

   
تئوری انتخاب

 
   تا اکنون نتوانسته‌ایم در جهت بهبود شیوه کنار آمدن با یکدیگر موفق عمل کنیم و منحنی پیشرفت انسانی را به سمت بالا حرکت دهیم، اما اگر بتوانیم شیوه کنار آمدن با یکدیگر را خوب یاد بگیریم، موفقیت‌های فراوانی وجود دارند که ما را از عملی بودن این کار مطمئن می‌سازند. گاهی جسته و گریخته با مدارس جالبی برخورد می‌کنیم که در آن‌جا دانش‌آموزان و معلمان به هم مهر می‌ورزند و همگی یاد می‌گیرند و خشنودند.ما، همسران خشنود، خانواده‌های مستحکم و افرادی که رضایتمندیشغلی دارند را کم و بیش می‌شناسیم اما زمانی که در باره علل خشنودی آن‌ها می‌پرسیم، بسیاری خشنودی و رضایتمندی خود را نمی‌دانند، یعنی مطمئن نیستند. 
عده‌ای می‌گویند: "سعی می‌کنیم با دیگران خوب کنار بیاییم."  عده‌ای شانه‌های خود را بالا می‌برند و موضوع را تا حدی به شانس و اقبال نسبت می‌دهند. چیزی که از گفتنش مضایقه می‌کنند این است که بگویند:"کنترل کردن یکدیگر را کنار گذاشته‌ایم."آن‌ها نمی‌دانند که شاید به این دلیل خشنودند و احساس رضایت می‌کنند که از تئوری دیگری پیروی می‌نمایند و نادانسته تئوزی انتخاب را کشف کرده‌اند. برخی از مردم وقتی که در باره پیشرفت فنی حرف می‌زنند، به بهتر کنار آمدن با یکدیگر نیز اشاره‌ای می‌کنند؛ به نظر بسیاری از آن‌ها بین این دو پدیده یک همبستگی وجود دارد. عده کمی هم پیشرفت‌های فنی را ناشی از شانس و اقبال می‌دانند. در واقع ما در بخش فن‌آوری به این علت پیشرفت کرده‌ایم که به دنبال نظریه‌ای جدید بوده‌ایم یا این‌که به روشی جدید در استفاده از یک نظریه قدیمی اعتقاد داشته‌ایم. 
اما تقریباً در تمام کوشش‌هایی که برای بهبودی وضعیت انسان صورت گرفته‌است، همانند بهبودی ازدواج‌ها، خانواده‌ها، مدارس یا محیط و شرایط کار، تغییر عملیاتی در تئوری غالب وجود نداشته است. کنترل بیرونی چنان مسلط است که حتی وقتی پیشرفت اندکی حاصل می‌شود باز هم متوجه این نکته نیستیم که روان‌شناسی کنترل بیرونی را کنار گذاشته‌ایم و در واقع از "تئوری انتخاب" استفاده کرده‌ایم. حرف من این است که باید بپذیریم نوع دیگری از روان‌شناسی نیز وجود دارد.

دکتر ویلیام گلسر، ترجمه دکتر علی صاحبی، از کتاب درآمدی بر روان‌شناسی امید: تئوری انتخاب